שאלות ותשובות

פונדקאות בגיאורגיה – אתם שואלים והמומחים עונים!

עלויות נמוכות, רפואה בסטנדרטים אירופאיים, עלויות זולות והקרבה לישראל הפכו את גיאורגיה לאחד היעדים הפופולאריים ביותר לפונדקאות.

חברת "טל פונדקאות בע"מ", מציעה להורים ליווי אישי צמוד ומסור מהרגע שבו אתם מתחילים את התהליך ועד לרגע שבו אתם חוזרים לארץ עם תינוק על הידיים.

אנו מבינים את הקושי העומד בפניכם לפני קבלת ההחלטה ומודעים לכך שיש לכם שאלות רבות, אספנו את השאלות הנפוצות, פנינו אל ראשי החברה וביקשנו מהם תשובות.

פונדקאות זהו הליך שבו האם שנושאת את העובר ברחמה במשך תשעה חודשים אינה מקבלת אותו בסיום ההיריון.
יש שני סוגים של פונדקאות, פונדקאות מלאה ופונדקאות חלקית.

פונדקאות מלאה היא פונדקאות שבה האישה הפונדקאית רק נושאת את העובר ברחמה בתקופת ההיריון והתינוק קשור גנטית להורים בלבד, פונדקאות חלקית היא כאשר האם הפונדקאית גם תורמת את הביצית ובכך היא גם קשורה גנטית לעובר. קיימת אפשרות שבה האם הפונדקאית רק נושאת את העובר ותרומת הביצית ניתנת מאישה אחרת.

תהליך הפונדקאות מתאים לזוגות שבהם האישה סובלת מבעיות פריון ואינה יכולה ללדת מסיבות מגוונות כמו פגמים במערכת הרבייה, מחלות, היסטוריה ארוכה של הפלות, כאשר ההיריון מהווה סכנה לבריאות האישה ועוד.

לא. כל זוג יכול לעבור את התהליך לבד, ללא ליווי של סוכנות פונדקאות. אך זה לא מומלץ. הליך הפונדקאות הוא הליך מורכב מבחינה בירוקראטית ונפשית ועלול לטמון בחובו סיכונים רפואיים ומשפטיים. ליווי של סוכנות פונדקאות מקצועית ומיומנת מצמצמת את הסיכונים השונים עד למינימום האפשרי. הליווי של אנשי הסוכנות מוריד מההורים את הצורך לקחת את האחריות המלאה על התהליך ומפנה אותם, רגשית וטכנית, להתכונן ולהתרכז במטרת ההורות ולחוות את ההליך מתוך התרגשות, שמחה ונחת.

הליך הפונדקאות יוצא לדרך זמן קצר לאחר שהעוברים מוכנים.

לפונדקאות בגיאורגיה יש מספר יתרונות, העלויות זולות באופן משמעותי מהעלויות בישראל, רמת הרפואה גבוהה, האימהות הפונדקאיות זמינות וההליך מהיר וקצר והמדינה נמצאת בקרבה גיאוגרפית לישראל, רק שעתיים וחצי שעות טיסה.

הליך הפונדקאות בגיאורגיה הוא חוקי כבר משנת 1997 והוא מתאים לזוגות הטרוסקסואליים נשואים או לזוגות החיים תחת הסכם חיים משותפים.

בגאורגיה התינוק יועבר לטיפולכם ולאחריות שלכם מיד לאחר הלידה.

את תעודת  הזהות של התינוק תוכלו לקבל לאחר הלידה ולכל היותר בתוך חמישה ימי עבודה. חשוב לציין כי בתעודת הזהות יירשמו "ההורים המזמינים" כהורים של התינוק ללא אזכור לאם הפונדקאית או לתורמת הביצית.

צוות העובדים ב"טל פונדקאות בע"מ" יציגו בפני ההורים מאגר של נשים זמינות לתרומת ביצית. ההורים יוכלו לצפות בתמונה של התורמת הפוטנציאלית, לקרוא על ההיסטוריה הרפואית שלה, על ההשכלה, על העיסוק ולבחור את תרומת הביצית המתאימה להם.

מאחר ופונדקאות עוסקת בחייהם של כל השותפים לתהליך, חשוב לחתום על הסכם משפטי מקצועי שיהיה הוגן לכל צד, לאם הפונדקאית ולהורים. במסגרת ההסכם יפורטו החובות והזכויות של כל אחד מהצדדים והתחייבות של כל צד אחד לצד השני.

על האם הפונדקאית להיות צעירה ובריאה, בגילאים של בין עשרים ואחת ועד לשלושים וחמש, היא צריכה להיות אישה שעברה לפחות לידה אחת תקינה ללא גורמי סיכון במהלך ההיריון. במהלך הליכי המיון עוברת כל מועמדת מבדקים פסיכולוגיים ובדיקות רפואיות כדי לאשר את התאמתה לתהליך.

רק לאחר שפעימות הלב של העובר נשמעות, ההיריון מאושר. אם התוצאות של בדיקת ההיריון והאולטרסאונד חיוביות, אך פעימות הלב של העובר לא נשמעות, מצב זה אינו נחשב כהפלה וההורים יעברו ניסיון נוסף ללא כל תשלום לסוכנות. אם אירעה הפלה  לאחר שנשמעו פעימות הלב, מצב זה נחשב כהפלה, ואם יחליטו ההורים להתחיל בתכנית חדשה, הם יידרשו לשלם תשלום מלא עבור התוכנית.

בדרך כלל ההורים נדרשים להגיע לגיאורגיה פעמיים. פעם ראשונה כדי לספק את הזרע, או  כדי לשלוף את הביציות, ופעם שנייה לקראת הלידה. אם ההורים אינם יכולים להגיע בהתאם ללוחות הזמנים הנדרשים, נוכל למצוא פתרונות וחלופות מתאימות.

אזרחי ישראל לא צריכים ויזה כדי להיכנס לגיאורגיה והם רשאים לשהות במדינה עד לשלוש מאות ושישים יום. את היתר הכניסה תקבלו במעבר הגבולות מיד לאחר שתגיעו.

טל פונדקאות

לייעוץ מיידי השאירו פרטים

הצטרפו עכשיו להצלחה המוכחת!

או חייגו עכשיו