תרומת ביצית

בתהליך טבעי של היריון פוגש הזרע הגברי את הביצית הנשית, מפרה אותה ומביא להיריון ברחמה של האישה.

אך, לצערנו, לא כל אישה יכולה לייצר ביציות איכותית שיופרו ויגרמו להיריון להתרחש מסיבות שונות. בעבר, נשים כאלו היו נאלצות לוותר על החלום לשאת היריון ברחמן ולהיות אימא, אך היום יותר ויותר נשים יכולות להיכנס להיריון באמצעות תרומת ביציות.

תרומת ביצית זה הליך רפואי שבו שואבים ביציות מתורמת צעירה ובריאה, מפרים את הביצית בזרע של בן הזוג או בזרע של תורם, ולאחר מספר ימים מחזירים את הביצית המופרית לרחמה של האישה הנתרמת. האישה המקבלת תרומת ביצית מוכרת בתור האם הבלעדית של הילוד.

תרומת ביצית – מבט קצר על התהליך

אישה אשר רוצה לתרום ביצית עוברת סדרה של בדיקות במטרה לגלות מומים גנטיים, ומחלות זיהומיות כמו איידס, דלקת נגיפית של הכבד ועוד. במקביל עורכים מחקר מעמיק על עברה הרפואי, כמו מחלות כרוניות, היסטוריה של הריונות קודמים, היסטוריה רפואית משפחתית, הערכה באשר למצבה הנשי של האישה ומאפיינים חיצוניים כמו גובה, צבע עיניים, צבע שיער ועור, משקל ועוד.

 ברוב המקרים התורמת נשארת אנונימית והיא מקבלת תגמול כספי עבור אי הנוחות הכרוכה בתהליך ועבור ביטול הזמן.

התורמת מקבלת טיפול הורמונאלי במשך שבועיים עד לשלושה שבועות שמטרתו לגרות את השחלות ולייצר כמות גדולה של זקיקים. במשך התקופה הזו עליה לבצע מעקב של אולטרסאונד ובדיקות דם שונות, ועליה להימנע מעישון, משתיית אלכוהול ומקיום יחסי מין לא מוגנים.

במקביל, באותה תקופה, האישה המקבלת את תרומת הביצית עוברת טיפול באסטרוגן ופרוגסטרון שמטרתו לעבות את רירית הרחם כדי שתקלוט בהצלחה את הביצית המופרית.  מרפאת הפוריות מסנכרנת את המחזור החודשי של התורמת ושל מקבלת התרומה כדי שהרחם של מקבלת התרומה תהיה מוכנה לקלוט את הביצית בדיוק בזמן שבו שואבים את הביצית מהתורמת ומפרים אותה.

ביום המתאים שואבים את הביציות באמצעות מחט המוחדרת אל השחלות, תהליך המתבצע בהרדמה כללית.  מיד לאחר השאיבה מפרים את הביצית בזרע הגברי ומדגירים במעבדה. לאחר מספר ימים מחדירים את הביצית המופרית לרחם של האישה מקבלת התרומה בעזרת קטטר דק המוחדר אל צוואר הרחם. אם הופרו מספר עוברים, אפשר להקפיא אותם ולהשתמש בהם לניסיון הפריה נוסף במקרה שאחד הניסיונות נכשל.

כעבור שניים עשר עד ארבע עשר ימים, מקבלת התרומה עוברת בדיקת היריון. אם ההיריון נקלט, היא תמשיך לקבל תמיכה הורמונאלית במשך מספר שבועות נוספים.

למי מתאים התהליך?

שאיבת ביציות מתאימה לנשים שאינן מסוגלות לייצר ביציות איכותיות בעצמן כמו נשים במנופאוזה מוקדמת, נשים שעברו טיפולים כימותרפיים והקרנות, נשים החולות במחלות אוטואימוניות, נשים שעברו כריתת שחלות, נשים אחרי מספר גדול של טיפולי הפרייה כושלים, נשים בגיל מתקדם, או זוג גברים אשר עוברים תהליך של פונדקאיות ונעזרים בביצית מאישה זרה.

מהם הסיכונים המלווים את התהליך?

הסיכונים הנשקפים לתורמת הם: דימום בעת התהליך הכירורגי של השאיבה, גירוי יתר של השחלות ולעתים נדירות גם הפרעות בתפקודי הכבד.

הסיכונים הנשקפים למקבלת התרומה הם האפשרות להידבק במחלה זיהומית כמו צהבת או איידס, או סיכון להיריון מרובה עוברים.

למה כדאי לעבור תרומת ביצית בגאורגיה?

מחקרים רבים שבדק את שורשי העם הגיאורגי לטווח רחב מלמדים כי הסיכוי לנשיאת מחלות גנטיות בקרב בני העם הגיאורגי הוא נמוך. עובדה זו היא אחת הסיבות המכריעות מדוע הורים רבים בוחרים בגיאורגיה לביצוע הליך פונדקאות הכולל תרומת ביציות.

רמת הרפואה בגיאורגיה נחשבת לגבוהה, מתקדמת וחדשנית. במרכזים הרפואיים העוסקים בהליך הפונדקאות ובתרומת ביציות מועסקים רופאים מומחים בעלי שם עולמי וביניהם רופאים ישראלים רבים.

המראה החיצוני הצפוי לעובר שייוולד הוא סיבה נוספת למה כדאי לבחור בגיאורגיה להליך של תרומת ביצית, שכן הנשים הגיאורגיות מפורסמות ביופיין המרשים והייחודי.

המרכזים הרפואיים בגיאורגיה העוסקים בתרומת ביצית והליכי פונדקאות חוקיים ומסודרים נמצאים בערים הגדולות וגם הפונדקאיות מתגוררות בהן. אלו ערים נקיות מטופחות ברמת היגיינה גבוהה ולתורמות המתגוררות בהן אין חשש מתופעות גופניות ותופעות בריאותיות שונות.

הליכי הפונדקאות בגיאורגיה ותרומת הביציות מעוגנים בצורה ברורה בחוק הישראלי.

להליך הפונדקאות ולתרומת הביציות יש חשיבות רבה לבחירה של אנשי המקצוע הטובים ביותר. 

טל פונדקאות

לייעוץ מיידי השאירו פרטים

הצטרפו עכשיו להצלחה המוכחת!

או חייגו עכשיו